Jak optycznie powiększyć małe mieszkanie?

1519
0
Share:
Jak optycznie powiększyć małe mieszkanie?

Urządzenie małego mieszkania wymaga od gospodarzy sprytu i znajomości mechanizmów, dzięki którym nawet bardzo ograniczona przestrzeń stanie się przestronna i funkcjonalna. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej trikom, które wpuszczą między ściany nieco oddechu.

Kolorystyka ma znaczenie

Prostym i pewnym sposobem na optyczne powiększenie ciasnego pomieszczenia jest wyposażenie go w lekkie, minimalistyczne meble o jasnej, błyszczącej powierzchni. Gładkie, pozbawione zbędnych ozdobników fronty będą odbijać światło, dzięki czemu pokój będzie wydawał się większy. Mile widziane będą tutaj również lustra, wielkoformatowe płytki i jednolite tkaniny. Bezwzględnie unikaj ciemnych, masywnych meblościanek pokrywających ścianę od podłogi aż po sufit. Tego typu zabudowa zdominuje kompozycje i przytłoczy ciasne wnętrze.

Odpowiednie okna kluczem do sukcesu

Okna są jednym z najważniejszych elementów kształtujących charakter wnętrza. Wybierając stolarkę okienną do małego mieszkania, szczególną uwagę należy zwrócić na nowoczesne okna z wąskimi profilami. Tego typu oszklenia prezentują się niezwykle elegancko i podkreślają nowoczesny charakter wnętrza. Jeśli to możliwe, warto zamontować w mieszkaniu całoszklane narożniki albo balkonowe okna przesuwne lub odnoszono-przesuwne. Czołowi producenci oferują innowacyjne, estetycznie wykonane okna z ramami w ciekawej tonacji kolorystycznej.

Zadbaj o światło!

Urządzając kawalerkę, warto trzymać się zasady: im jaśniej, tym lepiej! Bezwzględnie zrezygnuj z ciężkich zasłon i firanek z gęstej koronki. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się lekkie, niemal przezroczyste tkaniny albo delikatne rolety rzymskie. Duża ilość naturalnego światła słonecznego pozytywnie wpłynie nie tylko na wygląd mieszkania, ale również na samopoczucie domowników!  

Share: