Bezpieczny dom

1441
0
Share:
Dom Twoją twierdzą

Czy wiesz, że to właśnie okna są najczęściej wybieraną przez włamywaczy drogą do wnętrza domów? Złodzieje stają się coraz sprytniejsi i doskonalsi w swoim fachu. Duże osiedle, obecność sąsiadów i poranne godziny wcale nie są przeszkodą, aby wtargnąć do czyjegoś mieszkania i wynieść z niego najkosztowniejsze przedmioty. Co możesz zrobić, aby zminimalizować ryzyko włamania? Sprawdź!

Przezorny zawsze ubezpieczony

Szyby, które zazwyczaj montowane są w domach, pękają lub wypadają pod wpływem silnego nacisku albo uderzenia ciężkim narzędziem. Producenci wysokiej jakości okien wychodzą naprzeciw oczekiwaniom osób, które chcą zapewnić sobie i swojej rodzinie pełne bezpieczeństwo i ochronić swój dobytek przed ewentualną kradzieżą, oferując wysokiej klasy okna antywłamaniowe.  

Nowoczesna, antywłamaniowa stolarka okienna wyposażona jest w szereg elementów, dzięki którym dom staje się twierdzą nie do zdobycia. Zaawansowane systemy bezpieczeństwa tworzą między innymi antywłamaniowe klamki, klamki z kluczykiem, ukryte okucia, specjalne systemy ryglowania oraz tak zwane szyby bezpieczne.

Szyby zespolone

Jednym z najważniejszych elementów mających wpływ na skuteczność antywłamaniowej stolarki okiennej są szyby. Coraz większa rzesza producentów nowoczesnych okien ma w swojej ofercie okna składające się z kilku warstw szyb zespolonych, między którymi znajduje się folia PVB. Specyficzna budowa sprawia, że naruszona szyba nie rozsypuje się i nie wypada z ramy. Nawet jeśli na skutek wyjątkowo silnego uderzenia szkło pęknie, to pod spodem znajduje się kolejna, nienaruszona tafla. Co ważne, skuteczność okien antywłamaniowych określona jest poprzez oznaczenia WK1, WK2 lub WK3. Aby mieć pewność, że kupione przez Ciebie okno cechuje się najlepszymi parametrami, wybierz model oznaczony symbolem WK3.

Share: